O Kancelarii

Kancelaria Prawna JMGJ Jaworska Matusiak Grześkowiak Jarnicka Spółka Jawna, to zespół doświadczonych prawników specjalizujących się w zamówieniach publicznych.

Zajmujemy się wyspecjalizowanym doradztwem na rzecz wszystkich uczestników rynku zamówień – wspieramy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, wykonaniu umowy oraz rozwiązywaniu sporów wykonawczych.

W każdym przypadku poszukujemy optymalnych, często niestandardowych, ale zgodnych z prawem rozwiązań. Zależy nam, aby nasze doświadczenie, zaangażowanie i pasja z jaką pracujemy przyczyniały się do sukcesów naszych Klientów i pomagały im budować mocną pozycję na rynku.

Zespół

r.pr. Marzena Jaworska

Bądź adwokatem diabła, a co najmniej doskonałym brydżystą

Moja ścieżka zawodowa: Po ukończeniu studiów polonistycznych i prawniczych, uzyskaniu uprawnień radcowskich i krótkiej przygodzie w kancelarii prawa procesowego, moja praktyka skupia się na prawie zamówień publicznych i obszarach z nim powiązanych. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w cenionej kancelarii prawnej, a także jako Koordynator Zespołu radców prawnych w JSFP, zajmującej się budową i remontem dróg w Warszawie. Uwieńczeniem tych doświadczeń jest współtworzenie od 2016 r. JMGJ Kancelarii Prawnej.

Moje wartości, którymi kieruję się prowadząc sprawy Klientów:

 • prawo to tylko narzędzie do skutecznego realizowania zamierzonych celów i rozwoju biznesu
 • bądź adwokatem diabła, a co najmniej doskonałym brydżystą
 • odpuszczaj rzadko, a najlepiej wcale

Moje mocne strony:

 • Zdolności analityczne, intuicja prawna, dobry warsztat pisarski
 • Potrafię znaleźć optymalne rozwiązania w najtrudniejszych przypadkach
 • Nie potrafię pracować bez pełnego zaangażowania, a do każdej rozprawy przed KIO lub sądem staram się być perfekcyjnie przygotowana

Ja i zamówienia publiczne:

 • Jestem skutecznym pełnomocnikiem w postępowaniach odwoławczych oraz przed sądem zamówień publicznych
 • Wspieram uczestników rynku zamówień publicznych na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz po jego uzyskaniu/udzieleniu – w myśl zasady, że procedura przetargowa nie jest wyabstrahowanym celem; celem jest prawidłowe udzielenie i wykonanie zamówienia
 • Swoją wiedzą dzielę się z innymi pasjonatami zamówień publicznych – jestem wykładowcą w SGH w Warszawie na studiach podyplomowych o kierunku „Zamówienia publiczne”, prelegentem na konferencjach branżowych redaktorem i współautorką komentarzy oraz autorką licznych artykułów publikowanych w czasopismach branżowych.

Ja i mediacja:

Uważam, że ugoda jest często najlepszym sposobem rozwiązania sporu, niosącym wiele niedostrzeganych korzyści i pozwalającym na zachowanie dobrych relacji biznesowych.

A prywatnie: spełniona żona i matka, miłośniczka zdrowej kuchni, górskich wędrówek, narciarstwa i podróży

r.pr. Agnieszka Matusiak

Profesjonalizm w każdym szczególe, a Klient w centrum uwagi.

Moja ścieżka zawodowa: Swoją przygodę z zamówieniami publicznymi rozpoczęłam zaraz po studiach i po dziś dzień doradzam uczestnikom tego rynku. Na początku mojej ścieżki zawodowej pracowałam u zamawiającego. W kolejnych latach, jako już radca prawny zatrudniony w kancelarii prawnej, pomagałam zarówno wykonawcom, jak i  zamawiającym  swobodnie przejść przez proces udzielenia zamówienia. Po latach zdobywania doświadczeń, w 2016 r. postanowiłam wziąć ster we własne ręce i kontynuować doradztwo w ramach JMGJ Kancelaria Prawna.

Moje wartości, którymi kieruję się prowadząc sprawy Klientów:

 • Każde działanie powinno być ukierunkowane na cel
 • Profesjonalizm w każdym szczególe a Klient w centrum uwagi

Moje mocne strony:

 • Wsłuchuję się w potrzeby Klienta, aby zrozumieć jego oczekiwania i opracować skuteczną strategię działania
 • Rzetelnie i indywidualnie podchodzę do każdej sprawy
 • Zdobyte doświadczenie, wysokie umiejętności komunikacyjne oraz intuicja prawna przekładają się na skuteczność w działaniu

Ja i zamówienia publiczne:

 • Na swoim koncie mam setki przeprowadzonych przetargów, w których doradzałam zarówno zamawiającym jak i wykonawcom.
 • Dobrze znam specyfikę wielu branż rynku zamówień, w tym tak zindywidualizowane zamówienia obronnościowe
 • Z pełnym zaangażowaniem i licznymi sukcesami reprezentuję Klientów w postępowaniu odwoławczym oraz przed sądem zamówień publicznych.
 • Swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie przekazuję innym uczestnikom rynku zamówieniowego na konferencjach branżowych i podczas szkoleń; jestem również współautorką komentarzy oraz autorką licznych publikacji dotyczących zamówień publicznych.
 
A prywatnie: po pracy zamieniam szpilki na buty sportowe i albo wylewam siódme poty na siłowni, albo biegam pokonując długie dystanse

r.pr. Dorota Grześkowiak

Angażuję się w powierzone mi sprawy jak członek zespołu, a nie prawnik zewnętrzny.

Moja ścieżka zawodowa: Zamówienia publiczne są moją pasją i ścieżką zawodową od samego początku – od pracy magisterskiej i praktyk w UZP, poprzez pełnienie funkcji arbitra z listy Prezesa UZP, aby od 2016 r. współprowadzić własną Kancelarię. Miałam przywilej uczyć się od wybitnych specjalistów i mentorów, pracując nie tylko w kancelariach prawnych, ale również w instytucjach zamawiających, w tym kontraktujących środki unijne.

Moje wartości, którymi kieruję się prowadząc sprawy Klientów: Uważam, że kluczem do sukcesu jest biznesowe spojrzenie na interes Klienta. Chętnie angażuję się w powierzone mi sprawy wręcz jak członek zespołu, a nie prawnik zewnętrzny. Takie podejście pozwala mi poznać pełne spektrum problemu oraz najgłębiej zrozumieć i wyczuć rzeczywisty interes Klienta.

Moje mocne strony:

 • aktywnie angażuję się w problemy i potrzeby Klientów – nie tylko na płaszczyźnie formalno-prawnej, ale i biznesowej, wchodząc głęboko również w techniczne aspekty
 • potrafię dostrzec i wypracować korzystne rozwiązania nawet w sytuacjach początkowo „beznadziejnych”
 • na każdą sprawę patrzę z szerokiej perspektywy, potrafię zrozumieć motywację zarówno zamawiającego, jak i wykonawcy

 Ja i zamówienia publiczne:

 • Posiadam bogate doświadczenie w reprezentacji Klientów przed KIO, sądami powszechnymi i administracyjnymi.
 • Specjalizuję się w sprawach dotyczących zamówień z branży energetycznej, budowlanej oraz IT – także na etapie realizacji zamówienia oraz podczas ewentualnych sporów i mediacji
 • Jestem praktykiem i przede wszystkim pracuję z Klientami. Dlatego moje szkolenia, artykuły w prasie branżowej, a nawet Komentarz „Prawo zamówień publicznych”, którego jestem współautorką, bazują na przykładach “z życia wziętych”

Ja i mediacja: Jestem gorącym orędownikiem postępowania mediacyjnego, dzięki któremu wielokrotnie, nawet wielomilionowe spory moich Klientów, zakończyłam szybko i korzystnymi ugodami.

A prywatnie: uwielbiam taniec i wszystko co kreatywne. Ostatnią moją pasją jest taniec orientalny, a wtajemniczeni wiedzą, że zdarzyło mi się nawet występować na festiwalach.

adw. Julia Jarnicka

Praca prawnika nie kończy się tam, gdzie kończą się przepisy, czasami dopiero tam się zaczyna.

Moja ścieżka zawodowa: Od początku działalności zawodowej, tj. od 2010 r. pracowałam w kancelariach specjalizujących się w prawie zamówień publicznych. Od 2016 r. jestem wspólniczką w JMGJ Kancelaria Prawna.

Moje wartości, którymi kieruję się prowadząc sprawy Klientów: Praca prawnika nie kończy się tam, gdzie kończą się przepisy, czasami dopiero tam się zaczyna. Wierzę, że w atmosferze zaufania i życzliwości można osiągnąć najlepsze rezultaty.

Moje mocne strony:

 • Szybkie reagowanie na potrzeby Klienta, szczególnie w kryzysowych sytuacjach.
 • Dociekliwość i ciekawość – każdą prowadzoną sprawę staram się poznać w najdrobniejszym szczególe, nie tracąc z pola widzenia szerszego kontekstu prawnego i biznesowego.
 • Moje kompetencje interpersonalne w połączeniu z doskonałą znajomością prawa sprawiają, że Klienci zostają ze mną na długo.

Ja i zamówienia publiczne:

 • Jako pełnomocnik lub doradca zamawiającego przeprowadziłam setki postępowań, w tym na zamówienia innowacyjne, z zakresu B+R, obejmujące aspekty społeczne. “Trudne” przetargi to dla mnie motywujące wyzwanie.
 • Doradzam wykonawcom na wszystkich etapach postępowania o udzielenie zamówienia, zawsze poszukując najkorzystniejszych rozwiązań.
 • Lubię pracę w międzynarodowym środowisku, swobodnie doradzam w języku angielskim zarówno zamawiającym, jak i wykonawcom.
 • Najpełniej realizuję swoją pasję do zamówień publicznych reprezentując zarówno wykonawców jak i zamawiających w sprawach przed KIO i sądami.
 • Popularyzuję wiedzę na temat zamówień publicznych podczas szkoleń i konferencji, w publikacjach branżowych oraz jako współautorka komentarza do prawa zamówień publicznych.

A prywatnie: Spotkać mnie można na górskich szlakach i biegowych ścieżkach, zawsze z dobrą muzyką w słuchawkach lub podczas leśnych spacerów z rodziną i psem.

Co nas charakteryzuje?

Specjalizacja w zamówieniach publicznych

Jesteśmy jedną z niewielu kancelarii butikowych specjalizujących się wyłącznie w zamówieniach publicznych. Nasze doświadczenie, wiedza i gruntowna znajomość praktyki oraz orzecznictwa w tej dziedzinie prawa czynią nas ekspertami. Cały nasz zespół składa się z wybitnych specjalistów: radców prawnych i adwokatów.

Słuchamy naszych Klientów

Nasze podejście rozpoczyna się od wysłuchania. Potrzeby i cele Klientów są naszym priorytetem. Przykładamy dużą wagę do zrozumienia każdej sprawy, co często wiąże się z głębokim "wejściem" w aspekty techniczne i pozaprawne.

Wspieramy interesy biznesowe

Interes Klienta jest dla nas równie ważny co aspekty prawne. Staramy się wyczuć, zrozumieć i jak najpełniej zabezpieczyć interes biznesowy naszych Klientów, poszukując optymalnych, często niestandardowych rozwiązań.

Komunikacja i przejrzystość

Priorytetem jest dla nas jasna komunikacja i przekazywanie wiedzy prostym językiem. Nasze dokumenty są przejrzyste, czytelne i zaprojektowane w sposób przyjazny dla odbiorcy, dzięki zasadom Legal Design.

Zespołowa praca bez presji

Angażujemy się w sprawy Klienta, stając się częścią jego zespołu. Praca z nami ma być efektywna i przyjemna, odbywająca się w atmosferze życzliwości i pełnego zaufania.

Bezpieczeństwo i Komfort Klienta

Posiadamy polisę ubezpieczenia odpowiedzialności zawodowej na kwotę 5 000 000 zł. Dzięki temu Klienci mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że są chronieni na każdym kroku współpracy.

Rzetelność i transparentność

Liczymy godziny naszej pracy bardzo rzetelnie. Nie "nabijamy" godzin i zawsze dokładnie rozliczamy czas pracy osób bezpośrednio zaangażowanych w daną sprawę.

Autorstwo i edukacja

Wspólniczki naszej Kancelarii są autorkami prestiżowych komentarzy i publikacji branżowych. Nasze materiały są cenione na rynku jako kluczowe narzędzia wsparcia w pracy. Prowadzimy również dedykowane szkolenia i dzielimy się wiedzą jako prelegenci konferencji oraz wykładowcy.

Potrzebujesz konsultacji?

Skontaktuj się z naszą kancelarią.
Umów się na bezpłatną 30 minutową konsultację.

Prawo zamówień publicznych

Dla Wykonawców

Profesjonalne wsparcie na każdym etapie ubiegania się o zamówienie.

Dla Zamawiających

Profesjonalne wsparcie w całym procesie udzielania zamówień publicznych​.

Mediacje i spory

Wspieramy w sprawnej i efektywnej realizacji zawartych umów.

Bezpłatna konsultacja